Rubriky  Služby

Proč si zavčasu pořídit domů detektor úniku vody


Představte si docela běžnou situaci, která se odehrává v mnoha domácnostech: Máte doma automatickou pračku s možností nastavení sepnutí činnosti v určitý čas. Nachystáte ráno prádlo do pračky a nastavíte čas praní na čtrnáctou hodinu, což je doba, kdy přibližně končíte v zaměstnání. Pračka mezitím, co vy se z práce dopravíte domů, bez problémů vypere prádlo, a aby nebylo po vyprání dlouho uzavřené v bubnu, hodí se právě tento nastavovací režim. Počítáte s tím, že přijdete domů, prádlo bude čerstvě vyprané, vy jej pouze pověsíte na šňůru či na sušák, a můžete odejít na plánovanou večeři s kamarády.

automatická pračka

Vaše plány však může zhatit docela banální technická závada. Prasklá tlaková hadice od pračky. Je to skutečná banalita, ale její důsledek již banální být nemusí. Víte, co vše se může stát, pokud si včas nepořídíte detektor úniku vody Kanalizace instalatéři?

prádlo v pračce

Detektor úniku vody vám oznámí, že voda z hadice odtéká na podlahu. Součástí detektoru jsou dva kontakty, které se ve vodivém prostředí sepnou, a již při velmi malé hladině vody, cca 2 milimetry, spustí varovný poplach. Ten může být třeba lokální, akustický, takže jej uslyšíte i venku na zahradě, a pokud máte fajn sousedy, například v důchodovém věku, co tráví většinu času v bytě, uslyší to sousedé a mohou vám ihned zavolat na mobil, co se děje.

Vrátíme-li se nyní k tomu, co se může stát, když detektor nemáte, budete se možná potutelně usmívat, ale několik hodin tekoucí či dokonce stříkající voda pod tlakem z děravé hadice vyplaví nejen váš byt, ale i sousedy pod vámi. Bude to pak možná mít i soudní dohru s vymáháním dluhu kvůli řešení následků škod. Budete si pak moci stáhnout a pustit na počítači film „Vrchní prchni“, v němž Josef Abrhám vytopil při svých erotických fantaziích ve vaně sousedy – Pařízkovi, a pan Pařízek po něm požadoval 1 500 korun za malování bytu. A to se ještě praštil štaflemi do čela 🙂