Rubriky  Výrobky

Uspějí u vás látkové pleny? Hlásí velký návrat a možná přesvědčí i vás!

Chcete ušetřit za pleny a nechcete ani příliš zatěžovat životní prostředí? Zvažujete návrat ke klasickým plenám, ale nejste si ještě jisti, že je to správně?

Uspějí u vás látkové pleny? Hlásí velký návrat a možná přesvědčí i vás!

Kdo by si kdy pomyslel, že se látkové pleny vrátí a budou mít u maminek takový úspěch. Když se totiž na trhu poprvé objevily pleny jednorázové, řada rodičů si mohla oddechnout. Konečně totiž nemusely ženy denně vyvařovat pleny a žehlit je, práce bylo už tak dost a jednorázové pleny určitě život s malým dítětem značně ulehčovaly. Ovšem doba se posunula, a i když jsou jednorázové pleny stále populární a samozřejmě mají řadu výhod, nespočet maminek už opět dává přednost plenám látkovým. Proč tomu tak je a začnete je používat také?

látkové pleny

Údržba je jednodušší

Klasické látkové pleny má ještě stále řada lidí v paměti, ovšem v dřívějších dobách to s nimi skutečně nebylo tak jednoduché, jako je tomu dnes. Může za to i doba, která šla dopředu, takže máme k dispozici automatické pračky, ve kterých se pleny operou a mohou se zase používat. Právě to, že se pleny nevyhazují po jednom použití, ale naopak je mohou ještě po sobě dědit i další děti a sourozenci, nabízejí látkové pleny možnost, jak ulehčit rodinnému rozpočtu, ale především i životnímu prostředí. I když jsou miminka malá a roztomilá, množství odpadu, které vyprodukují děti díky tomu, že používají jednorázové pleny, je enormní. Údržba látkových plen pak není vůbec tolik náročná, jako kdysi. Pleny se dají oprat a není je třeba ani žehlit, pokud se perou důkladně.

malé miminko

Krásné a praktické

Na cestách asi bude vždy rozumnější používat pleny jednorázové, ale v pohodlí domova se maminky příliš nenadřou, když zvolí ekologičtější a levnější variantu. Látkové pleny jsou navíc dnes k dostání v mnohých barvách, se vzory i bez a také v kalhotkové variantě pro větší děti. Co je možná jedinou nevýhodou, je fakt, že pro začátek je třeba si pořídit řádnou zásobu látkových plen, takže počáteční investice je o něco vyšší, než když rodiče kupují balení plen jednorázových.

Když ale přihlédneme k tomu, kolik plen ročně jedno miminko využije, investice se mnohonásobně vrátí a pleny pak již není třeba nějakou dobu kupovat vůbec.