Rubriky  Výrobky

Ušetřete při provozu domu

V dnešní době se velmi dbá na ekologii. Spadá sem samozřejmě i šetření energiemi. Mluví se o tom že je potřeba šetřit vytápěním i elektřinou, aby byli lidé ekologičtí. Z tohoto důvodu je potřeba zateplovat budovy, aby nedocházelo k úniku tepla a tím k významným tepelným ztrátám, a také se doporučuje aby lidé měli na svých střechách solární panely. Pro majitele starších nemovitostí je to často utopie, ale pro ty, kteří teprve budou stavět, je to dnes vcelku běžné vybavení domu.

solární panely

Díky solárním panelům si můžete sami vyrábět elektřinu ze slunce. Bohužel tady nemáme takové podmínky na to, aby výroba elektřiny solárními panely pokryla celou spotřebu jedné domácnosti. Někteří majitelé panelů udávají, že soláry dokážou běžet asi jen na 60 % kapacity, protože nemají z čeho vyrábět. Vyrobenou elektřinu si můžete uložit do baterií a nebo prodat distributorovi. Jenže ani takto vyrobená elektřina nemá šanci pokrýt celou spotřebu. Každopádně je to lepší než nic, a při výpadku proudu můžete být v klidu, protože nějakou dobu pojedete na svoji elektřinu uloženou v bateriích.

Co se týče vytápění, spotřebu za něj můžete snížit tepelným čerpadlem. Tepelné čerpadlo pracuje na podobném principu jako klimatizace. Funguje tak, že v podstatě distribuuje teplo z jednoho místa do druhého, a tím právě šetří náklady za vytápění.

tepelné čerpadlo

Tyto moderní vychytávky jsou pro novostavby povinné stejně jako zateplení domu od roku 2025, alespoň podle návrhu EU. Pokud chcete, můžete předběhnout dobu a nechat si postavit nízkoenergetický dům na klíč. Mnoho firem nabízí při stavbě domu právě umístění solárních panelů i tepelného čerpadla. Zajímají vás moderní vychytávky a chcete šetřit za energie? Pak se určitě zajímejte o problematiku energií více do hloubky, a tečte se z toho, že nějaké ty peníze určitě ušetříte a budete o něco soběstačnější.