Rubriky  Výrobky

Péče o bazén vás už nevystraší!

Bazény jsou stále oblíbenější věc, kterou si lidé kupují, nebo spíše pořizují a staví, protože oblíbené jsou bazény do země, které se musí samozřejmě postavit, nejsou jako ty nafukovací, které jen nafouknete a postavíte na rovinku. Bazény do země se musí vykopat, pak pořádně uchytit, zaizolovat a zařídit také různé mechanismy, protože takový bazén musí obsahovat kvalitní vodu, čerpadla a podobně, jelikož nestojí dvakrát málo peněz a je třeba se o něj co nejlépe starat. Ovšem i o ty nafukovací bazény se musíte starat, jen vás ale nebude tolik mrzet, když se s nimi něco stane, o ty do země se starat musíte rapidně více, protože stojí opravdu dost peněz. I tak si je ale lidé hodně kupují, protože je to forma, jak se uvolnit, což se lidem libí, navíc u toho i děláte sport.Začátek formuláře Ovšem jak se o takový bazén starat, aby nám co nejdéle vydržel?

bazén

Lidé se bojí péče o bazén, protože se bojí, že to neudělají dobře. To je ale jedno, hlavní je, že se o ten bazén nějak staráte, protože jsou lidé, kteří se o něj nestarají a pak podle toho ten bazén tak vypadá, takže klidně se o něj nestarejte dobře, ale hlavně se o něj nějak starejte. My vám ale teď povíme, jak na to. Nejprve se podíváme na bazén jako takový – zde je třeba bazén čistit, když je vypuštěný, a to mechanicky. Normálně vezmete tlakový čistič – nebo cokoliv co používáte – a omyjete dezinfekcí stěny bazénu. Mimo mechanické čištění je třeba zajistit také chemické čištění – tím je chlor, který se do vody přidává a pak také tabletová sůl 25 kg chlorito.cz, kterou pomocí tablety vložíte do vody a máte slanou vodu.

bazén

To není zas tolik nutné, ale je to dobré, protože sůl je lepší jednak pro vaše tělo, jednak pomáhá udržovat správné prostředí ve vodě a nemusíte se bát, že byste měli ve vodě nějaké škodlivé mikroorganizmy. Pak je třeba čistit vodu také od větších nečistot, od hmyzu a listí, k tomu vám pomůže jednak síť, jednak takzvaný bazénový vysavač, který vám vysaje dno, když je voda napuštěná.