Rubriky  Výrobky

Proč zakrývat bazén plachtou anebo není to jen na ozdobu

Připadá vám, že krycí plachty na bazény chlorito.cz se vzduchovými bublinkami jsou tam spíše na ozdobu, a že do jisté míry pouze brání prachu, aby dopadal na hladinu? Anebo fungují jako izolační vrstva, která pomáhá udržet ideální teplotu vody, případně ji dokonce nechává sluncem více prohřívat? Pak si možná neuvědomujete jeden důležitý ukazatel, sice spíše skrytý, ale rozhodně ne zanedbatelný.

dívka v bazénu

Za všechno může vodné a stočné – máte přesnou představu o tom, kolik platíte za vodné a stočné? A víte o tom, že cena vody neustále stoupá, ačkoli jde o přirozenou součást životního prostředí, a logické by bylo spíše ji čerpat zdarma? Ve hře jsou ovšem i další záležitosti, jako vodárny a kanalizace, jejich správa, údržba a servis, a to se samozřejmě neobejde bez investic. Nemáme tu v plánu do detailů rozebírat všechny tyto položky, ale chceme tím naznačit, že cena vodného a stočného vzrostla za posledních čtyřicet let na poměrně vysokou částku, a že se vyplatí s vodou neplýtvat tak, jak to mnohdy dělávali naši předkové.

koupel ve vodě

Jestliže provozujete bazén, vyplatí se jak jeho zazimování, kdy část vody v nádrži zůstává, ale také zakrytí hladiny v době, kdy se v něm nekoupeme. A proč? Protože se voda přirozeně odpařuje, a každé dopouštění musíme zaplatit právě na vodném a stočném. Co kubík vody, to přibližně sto dvacet korun.

Možná vám připadá cena vody stále nízká, tak proč tolik humbuku kolem, jenže když provozujete bazén takových deset let, a jde o nádrž, například o rozměrech 4 x 6 metrů, za tu dobu se z bazénu vypaří obrovské množství vody. Za jediný den je to přibližně 130 litrů vody. Za týden je to necelý kubík a za měsíc přes tři a půl kubíku. Po půl roce koupací sezóny musíte doplnit 21 kubíků vody, přepočteno na peníze cca 2 500 Kč. Po deseti letech tak doslova vyhodíte oknem 25 tisíc korun. Tak co, vyplatí se koupit krycí plachtu, jejíž životnost těch deset let určitě bude?