Rubriky  Výrobky

Kde děti ocení kvalitní sypaný čaj


U babičky – sypaný dětský čaj, pro všední dny i slavnostní příležitosti užijete i u babičky. Děti babičky rády navštěvují, protože tu bývají rozmazlovány a někdy pohoštěny pamlsky, co doma běžně nedostávají, ale jsou-li babičky rozumné, jistě to s nimi nebudou přehánět a dají raději přednost něčemu zdravějšímu. Třeba ovocnému zákusku s jáhlami anebo buchtám z celozrnné mouky a třtinovým cukrem.

čaj v šálku

Na návštěvě – kvalitní čaje jsou vhodnější pro pohoštění i pro dospělé, kteří velmi často popíjejí na návštěvách kávu. Jestliže k vám míří vaši přátelé s dětmi, nachystejte čajovou párty a dopřejte každému, aby si mohl vybrat, jaký druh si zvolí – ovocný, bylinkový nebo zelený s jasmínem. Dětem ovšem nezapomínejte podávat čaje bez kofeinu, a těch bývá v nabídkách specializovaných eshopů naštěstí dostatek.

pití čaje

U bazénu – v letním období se může hodit nejen bazén pro ochlazování pokožky, ale také vhodně zvolený čaj. Paradoxně teplý čaj mnohem lépe adaptuje organismus na teplé dny, než vychlazená limonáda, jde totiž o to, že studený nápoj způsobí v těle šok a prudké podchlazení organismus vyrovnává zahřátím, takže se výsledný efekt projeví spíše opačně. Tohoto efektu jsou si dobře vědomu například Touaregové žijící v poušti, kteří nepopíjí ledovou limonádu, ale teplý, silně slazený čaj z Marocké máty.

Na dovolené – dávat dětem čaj do termosky, aby jej popíjely ve škole, http://www.architektiveskole.cz/ nemá příliš velký význam, protože v tomto prostředí na pití a hlavně vychutnávání čaje není potřebný klid a atmosféra, zato na cestách vlakem nebo při pobytu na dovolené to bude úplně něco jiného. Tam se zklidní i vystresovaní dospělí a pití čaje přispěje k celkově lepšímu klimatu s vašimi přáteli, pokud trávíte dovolenou společně, například na pronajaté horské chalupě. A pití čaje si vychutnávejte i venku, na terase, kde vám zachutná lépe, než alkoholické drinky, co se tváří jako úžasný osvěžující mok.