Rubriky  Výrobky

Pro pocit pohodlí


Každá žena někdy zažila problém s menstruačními pomůckami. Drtivá většina z nich používá od první menstruace vložky, ze kterých část žen přešla na tampony, protože se jim zdají být příjemnější co se týče pocitu bezpečí, a komfortu. Vložky mohou zapáchat a dokonce ty větší pro silnou menstruaci mohou šustit při chůzi, což mnoho žen zažívat nechce. Jednorázové menstruační pomůcky jsou navíc neekologické, a mnohdy ženám brání v běžném životě, který mimo menstruaci vedou.

žena vložka

Mnohé ženy se věnují sportu i na vrcholové úrovni, a pokud mají menstruaci, často se nemohou soutěží ani tréninků účastnit. Mnoho žen totiž trpí bolestmi břicha. Nejspíš žádná z nich by si tyto bolesti nespojila s používáním tamponů. Byla prokázaná příčinná souvislost mezi používáním tamponů a zvýšenou bolestivostí břicha. Důvodem je složení tamponů. I když vypadají jen jako vata v buničině, není tomu tak a většinou jde o chemický koktejl plný mikroplastů a umělých vláken. Všechny tyto věci mohou v těle zůstávat. Navíc tampon je v těle několik hodin, a tělo je může odmítat, protože je to pro něj cizí těleso, které v těle nemá co dělat.

Ani vložky nejsou to pravé ořechové
Vložky vyhovují ještě menšímu počtu žen, a tak hledají alternativu. Pokud vám jde i o ekologii, zkuste například menstruační kalhotky https://myfemini.cz/
, které jsou zdravotně nezávadné, jejich používání nebolí a hodí se tak od první menstruace. Kalhotky vás v ničem neomezí, a dokonce vám mohou pomoct žít váš život i během menstruace bez jakýchkoliv omezení.

žena v prádle

Kalhotky se prodávají v různých provedeních, a při výběru je stěžejní hlavně jejich savost. Tu vybírejte podle síly menstruace. Kalhotky můžete nosit od prvního do posledního dne, a je dobré jich mít dostatek podle počtu tampon či vložek, které běžně používáte. Díky tomu budete mít dostatek kalhotek na výměnu a nebudete muset řešit okamžité praní.