Rubriky  Výrobky

Civilizaci neutečeme


Pracuji s lidmi. Dnes a denně. A tak mi věřte, že aspoň o dovolené chci mít od těchto klid. A abych si ho zajistil, odlétám hodně daleko. Tam, kde mě prokazatelně nikdo kromě ubytovatelů nezná a já tak mám svatý klid. Protože i tam jsem obklopen lidmi, ale mám jistotu, že se tam ke mně nebude hlásit někdo, kdo po mně bude chtít to, co aspoň ve volnu nechci řešit. Vybral jsem si pro tento účel dokonalé místo. Jižní Afriku. Jak jistě sami uznáte, když tam člověk cestuje na vlastní triko, na našince sotva narazí. Ještě tak při přestupu na letišti, ale pak už ne. A loni jsem si našel v této ideální zemi dokonce naprosto ideální místo.

Aardts Cabins

Které vy takřka stoprocentně nebudete znát. A to je na něm právě to nejúžasnější. Je to místo, kde jsem potkával na chvilku v průměru jednoho černocha denně a jinak bych tam byl až na těch pár zeber sám. Skutečně sám, dlouhé kilometry od první farmy, a ještě dál od první vesnice. Bylo to tam, v Aardts Cabins, perfektní místo pro poustevníka. Nebo prostě pro někoho, kdo chce mít pokoj od civilizace. Jenže zatímco ve dne se člověk zabaví, v noci by to tam nestálo za nic. Protože to víte – tak hluboko do pustiny nikdo elektrické vedení nepovede. Kvůli maximálně skupince samotářů. A tak by to tam bylo notně necivilizované.

Aardts Cabins

Kdyby tu nebyly nainstalované solární panely, díky nimž i tady uprostřed ničeho bylo aspoň světlo a fungovala lednice a elektrická deka na posteli. A tak jsem si to tam loni užil. A zanedlouho se tam vrátím. Protože žít někde sám po nějakou dobu naprosto osamělým životem je skvělé. Zejména když je tam i minimum výdobytků civilizace. A co vy? Nechtěli byste také být někdy úplně sami? Pokud ano, nemusíte jezdit jako já takhle daleko. Můžete zůstat i u nás doma. Protože i u nás se určitě nějaké podobné aspoň trochu izolované objekty najdou. A protože existuje solární elektrárna na chatu Joyce-energie, můžeme se cítit civilizovaně i tam, kde nikdo a nic není. Protože s proudem je všude příjemně.