Rubriky  Výrobky

Zateplujeme bytový dům minerální vatou


Dohodli jste se na schůzi SVJ, že budete revitalizovat bytový dům, a součástí tohoto procesu bude i zateplení fasády? Pak bychom vám rádi navrhli, abyste zaměřili svou pozornost spíše na minerální vatu. Je to velmi účinná izolace v Ostravě https://www.stavby-basel.cz/ i v jiných městech, která předčí fasádní polystyren. Jaké jsou její hlavní přednosti?

zateplování domu

Je to čistě přírodní záležitost – mezi lidmi panuje obecně mohutná tendence dávat přednost přírodním materiálům, ať už se zaměříte na jakoukoli činnost. Mnoho lidí dnes spíše důvěřuje kvalitní stravě ze zdrojů v BIO kvalitě, například vypěstovanému ovoci a zelenině od farmářů, a současně s tím naráží tvrdá kritika na pesticidy, herbicidy, a zejména na GMO (genetiky modifikované) potraviny. Dobrému jménu se ani příliš netěší fasádní polystyren, i když jde o zdravotně nezávadný plast. Lidem vadí, že je to zkrátka plast, a to i tehdy, že není neprodyšný, a že jeho difúzní odpor je dokonce nižší, než u dřeva.

práce na stavbě

S minerální vatou ovšem získáte perfektního společníka, který je zhotoven na čistě přírodní bázi. Vyrábí se z drceného a taveného čediče nebo dolomitu a do vaty se nepřidávají žádné chemikálie. Je to v podstatě podobné, jako kdybyste dům obkládali provzdušněným kamenem.

Minerální vatu je nutné dobře ukotvit injektovanou kotvou a pak už ji můžete obkládat třeba dřevem nebo kamennými obklady, případně dům pokrýt fasádní omítkou, záleží na vaší dohodě s projektantem. Zateplení domů má v současné době velký význam především tam, kde se objekty vytápí dálkovým teplem z městské kotelny, protože zde bývají stále vysoké náklady na teplo, a dá se předpokládat, že v budoucnu se ceny energií budou spíše zvyšovat, než aby se snížily.

Zateplený objekt také získá na atraktivitě, co se týče vzhledu, zkrášlí se tím vaše ulice i celé město a v neposlední řadě tím také vzroste cena bytu, jestliže se jej někdy v budoucnu rozhodnete prodat.