Rubriky  Žena

Stropní LED panely mohou nahradit klasické zářivky

S LED diodami se dnes potkáte i tam, kde byste je neočekávali. Jestliže se chystáte renovovat obytný prostor a přejít na moderní typ osvětlovací techniky, máte na výběr spoustu možností. Nejste vázáni na klasický tvar žárovek se závitem, ale můžete se spolehnout i na bodové žárovky, stropní LED panely, a součástí osvětlení pokoje může být i výpočetní technika.osvětlení přednáškového sálu

Jak si poradit s osvětlením v obytné místnosti

Instalace svítidel, to dnes není jen pouhé centrální ploché svítidlo nebo lustr, kam zašroubujete žárovku, a je hotovo. Tento přístup odpovídá době 70. let minulého století, tehdy na výběr mezi svítidly toho moc nebylo, a tím také měli lidé situaci snazší. Dnes si můžeme život zpříjemnit mnohem více, ale vyžaduje to alespoň špetku selského rozumu a základní povědomí o světelných zdrojích.stropní svítidla na široké chodbě
Stropní LED panely – tam, kde stále dominují zářivky s bzučícími tlumivkami, a jejichž estetický dojem je na bodu mrazu, můžeme zahájit výměnu plochými stropními LED panely Lightpark. Vypadají rozhodně lépe, nejsou příliš nápadné a sladíte je s jakýmkoli typem nábytku. Výhodou je velmi nízká spotřeba a velmi dlouhá životnost, takže nemusíte dlouhou dobu řešit výměnu svítidla. Můžete také zvolit optimální barvu světla, a některé výrobky umožňují i plynulé stmívání.
Bodové žárovky – před dvaceti, třiceti lety začala v Česku obrovská poptávka po halogenových bodových žárovkách. Instalovaly se do stropních podhledů a montovaly se i do šatních skříní, do koupelen, před zrcadla, nad kuchyňské pracovní desky, a spatřili jste je v restauracích, v hotelových apartmá, v obchodech, v různých vestibulech, v předsálí kin a divadel, a jistě by se dala vyjmenovat řada dalších míst. Dnes je můžete směle nahradit LED žárovkami se shodnými paticemi. Mají mnohem nižší spotřebu, tolik se nezahřívají a vydrží svítit i déle, než 25 tisíc hodin.
Podsvícení monitorů – velkou chybu dělají lidé, kteří umísťují monitory počítačů (nebo připojené k notebooku) do rohu místnosti. Pohled do monitoru s periferním viděním do zdi člověka deprimuje, využijte vhodnější ergonomie, abyste sledovali dění na monitoru pohledem do otevřené místnosti. Výhodou současných technologií LED je podsvícení monitorů v barvách, které neunavují lidský zrak, a je možné je přizpůsobit i denní době a nastavit teplý nebo studený odstín světla.