Rubriky  Služby

Mít daně v pořádku


I když je to pro většinu lidí nepopulární těma, nelze se mu vyhnout. Díky daním může fungovat stát v podobě v jaké ho známe. Z daní je financována celá řada věcí, bez kterých se už nemůžeme obejít. Staví se silnice, školy, zdravotnická zařízení, elektrárny, různé úřady, zkrátka to co funguje pro blaho všech občanů, se financuje pomocí daní. Míra korupce a rozhazování peněz za hlouposti je věc druhá, ale faktem zůstává, že bez daní bychom neměli nic. Je proto nutní je pravidelně odvádět. Musí je platit fyzické osoby i právních osoby.

daně kalkulačka

Za běžné zaměstnance odvádí daně automaticky zaměstnavatel. Mzdová účetní každý měsíc spočítá mzdy a následně spočítá srážky – sociální, zdravotní pojištění i daně. Každý rok se potom podává přiznání, ve kterém se zažádá o případný přeplatek na dani, který je prostřednictvím finančního úřadu vyplacen. Pokud někdo chodí jen na brigády nebo podniká, musí si daně udělat sám. Podnikatelé také musí dělat účetní uzávěrku každý rok.

formulář daně

Kromě přímo odváděných daní je také někdy nutné se přiznat například k dani z nemovitosti, kterou musí platit každý rok všichni majitelé jakékoliv nemovitosti. Ta také spadá pod účetnictví firmy, pokud má sídlo ve vlastní budově. Každá firma musí mít účetnictví, o které se stará pověřený účetní. Mnohé společnosti musí mít účetních víc, protože mají spoustu zaměstnanců a tak musí mít dostatek účetních. Najít v dnešní době kvalitní účetní s dostatečnou praxí není snadné. Pokud vás zajímá kdo by vám mohl pomoct a chcete najít nové vedení účetnictví v Praze 5, jsme tady pro vás.

Dobrý účetní je k nezaplacení
Je potřeba opravdu umět nejen počítat, ale je potřeba aby se účetní orientoval ve všech zákonech a právních předpisech, které s daněmi souvisí. S trochou nadsázky by daňový řád měl umět poradce nebo účetní zpaměti. U nás získáte kvalitu, pečlivost a dlouhodobou spolupráci.