Rubriky  Služby

Když potřebujete jinou adresu

Jste podnikatel čili osoba samostatně výdělečně činná? Tak to vám letos vznikla povinnost aktivovat si datovou schránku, kterou vám automaticky zřídil stát. Někteří podnikatelé ji měli zřízenou už dávno a plně využívají jejich výhod, někteří se s ní učí pracovat a pak je tu řada drobných podnikatelů, kteří podnikají díky svým dovedným rukám a práce s internetem není nic pro ně. Ti mají s datovými schránkami velký problém.

adresa

Mít firmu, třeba být masérka, to potřebujete jen masážní stůl, prostor, kde jej postavit a šikovné ruce. No a telefon, abyste mohla přijímat objednávky. Jenže datová schránka, to chce připojení k internetu, ale také tiskárnu a skener, protože musíte datovou schránkou posílat daňová přiznání, různé jiné dokumenty a přílohy. A co když masérka postaršího věku neumí víc, než zapnout počítač? Jedním z řešení je najít si svého správce. Správce, to může být něco podobného, jako když si zřídíte virtuální sídlo firmy Ostrava https://kancelar29.cz/virtualni-kancelar-sidlo-firmy-ostrava/.

schránka

Na dané adrese se firma jako taková nevyskytuje, ale chodí tam poštovní zásilky. Firma Kancelář29 vám může korespondenci přeposílat na jinou adresu nebo vám došlou poštu otevře, naskenuje a pošle na e-mailovou adresu. Stejně tak je můžete nechat spravovat svou datovou schránku, protože datová schránka, to se musíte vyznat ve formulářích Finančního úřadu, Zdravotních pojišťoven i České správy sociálního zabezpečení. Pro každý úřad jiná formulář a často i jiný druh souboru, který jste povinni jim posílat. Je to docela složité i pro člověka, který s internetem nemá problém. Podnikání sebou nese hromadu starostí z oborů, kterým vůbec nemusíte rozumět, jako je daňové účetnictví, ale také internet a datové schránky. Přenechte tyto věci odborníkům a věnujte se v klidu jen předmětu svého podnikání.