Rubriky  Služby

Jak se zbavit zápachu koberce


Potkali jste ve městě bývalého spolužáka nebo kamaráda z dětství a je to natolik příjemné setkání, že spolu zajdete na večeři do restaurace a poté navrhnete, že by mohl dotyčný u vás přespat? Může to znít docela zajímavě, protože u vás doma si pak budete promítat na projektoru fotky či videa z dovolené a rozebírat události z uplynulých let a porovnávat je mezi sebou, jak jste je prožili vy, a jak vaše návštěva.

hnědý koberec

Milá návštěva dokáže rozveselit den a stává se, že takováto setkání nezůstávají bez odezvy. Plánuje se pak společná dovolená, pobyt u moře nebo horská turistika, zkrátka setkání s kamarády, s nimiž jste si rozuměli kdysi dávno ve školních lavicích, může navázat na hlubší přátelství.

Představte si však tu nepříjemnost, že přijdete k vám domů, nabídnete něco k pití, nachystáte v kuchyni ještě něco na zub a posadíte se do obýváku do křesel, abyste následně navrhli, že si na koberec rozložíte velkou mapu Jadranu, kam byste se mohli v létě společně podívat, a v tu ránu vás do nosu doslova praští nepříjemný štiplavý sirný odér. Zapomněli jste nechat vyčistit koberec a váš nápad posedět na jeho vláknech vám spíše připomíná exkurzi do koše na prádlo, odkud postupně vytahujete jednu použitou ponožku za druhou.

koberec na podlaze

Toto je bohužel poměrně častý jev, po koberci se totiž docela často chodí naboso nebo v ponožkách, a i přes důkladnou hygienu se naše chodidla tak potí, že se neubráníme tomu, otírat pot do koberce pod sebou. Pokud tento proces trvá delší čas, bakterie začnou pot rozkládat, a koberec se promění v zapáchající ponožky. Bohužel si toho někdy všimneme až příliš pozdě, dokud se ke koberci blíže neskloníme, a posezení vaší návštěvy na takové podlaze jí ihned prozradí, že váš koberec neviděl čisticí stroj možná déle, než rok nebo dva. Nenechte to dojít tak daleko a ověřte si včas, zda váš koberec již nepotřebuje odborný zásah čištění koberců https://www.wismont-cisteni.cz/ speciálním strojem Rotovac.